September volledig in het teken van dementie: ontmoet, zing en beleef

Gepubliceerd op  woensdag 26 augustus 2026 om 13.40 uur

Op maandag 21 september is het Wereld Alzheimer Dag. Daarom zetten we dementie in september extra in de kijker met verschillende activiteiten voor inwoners, mantelzorgers en iedereen die betrokken is of meer wil weten. Van gezellig samen zingen tot smullen van klassieke gerechten: ontdek het volledige programma via www.gemeentemol.be/dementie. Aan balie Ten Hove, Jakob Smitslaan 28, vind je een handige overzichtsbrochure.

Wanneer we spreken over dementie, gaat het vaak over wat mensen niet meer weten of kunnen. Toch willen we vooral benadrukken dat mensen met dementie nog heel veel wél kunnen. Met een maand vol ontmoeting, ontspanning, informatie en muziek zijn er opties genoeg.

  • Vrijdag 4 september: proefles nieuw koor ECHO. Kom om 14 uur naar het inloophuis voor personen met geheugenproblemen in het lokaal dienstencentrum in Ten Hove (zaal 1 en 2), Jakob Smitslaan 28. Van daaruit wandelen we samen naar de Academie Muziek en Woord. Daar zing je van 14.30 tot 16.30 uur mee met ECHO, een koor voor mensen met geheugenproblemen. Of kom rechtstreeks naar de academie.

Daarna repeteert koor ECHO elke vrijdag van 9.30 tot 11.30 uur in de Academie Muziek en Woord, Guido Gezellestraat 31a.

  • Van dinsdag 15 tot en met zaterdag 26 september: bezoek de mini-expo Alzheimer in de bibliotheek tijdens de openingsuren. Je vindt er boeken over dementie en kan gratis informatieve folders meenemen die meer inzicht bieden in dementie, de impact ervan en de beleving van mensen met dementie en hun omgeving.
  • Vrijdag 18 september: babbel tijdens de gespreksavond ‘Mijn gedacht!’ met andere mantelzorgers over dementie. Je bent van 19 tot 21 uur welkom in woonzorgcentrum Witte Meren, Collegestraat 69. Inschrijven is niet nodig.
  • Zondag 20 september: geniet van een muzikale namiddag vol verrassingen tijdens het benefietconcert ‘Music Maestro’. De opbrengst gaat naar vzw Trizee, een vereniging die mensen met jongdementie of dementie en hun naasten samenbrengt in de Kempen. Het concert vindt van 14.30 tot 16.45 uur plaats in Zaal ’t Getouw, Molenhoekstraat 2. Een ticket kost 17 euro en koop je via www.cultuurcentrum-mol.be.
  • Maandag 21 september: Wereld Alzheimer Dag. Op deze internationale dag vragen we extra aandacht voor mensen met dementie, hun mantelzorgers en het belang van warme zorg.
  • Van maandag 21 tot en met zaterdag 26 september: geniet van de Molse, klassieke keuken in de warme omgeving van het restaurant van het lokaal dienstencentrum in Ten Hove. Als leuk extraatje stellen we het menu helemaal in het Mols op. Een hoofdschotel zonder soep of dessert kost 10,40 euro. Voor een dagmenu met soep, hoofdschotel, dessert en water betaal je 12,60 euro. Reserveer via www.gemeentemol.be/restaurant.
  • Maandag 28 september: boekvoorstelling ‘Ik verloor mijn moeder tweemaal…’. Van 14 tot 16 uur maak je in het lokaal dienstencentrum in Ten Hove kennis met dit boek over verlies, dementie en mantelzorg. De voorstelling biedt herkenning en handvaten voor mantelzorgers en andere betrokkenen. Deelname is gratis. Inschrijven is verplicht en kan tot en met 25 september aan balie Ten Hove, via 014 27 24 15 of www.gemeentemol.be/webshop.
  • Vrijdag 2 oktober: sluit de maand actief af met een wandeling met zoektocht. We vertrekken samen om 14 uur aan het inloophuis voor personen met geheugenproblemen in het lokaal dienstencentrum in Ten Hove, Jakob Smitslaan 28. Vrij starten kan ook tussen 14 en 16 uur. Inschrijven is niet nodig.

Alle informatie over de activiteiten vind je op www.gemeentemol.be/dementie. Je kan ook een overzichtsbrochure afhalen aan de balie in Ten Hove, Jakob Smitslaan 28.

Adres
Jakob Smitslaan 28 , 2400 Mol
Tel.
Vandaag
Afspraak: 9 tot 12 uur & 13.30 tot 16 uur
Telefonisch: 9 tot 12 uur & 13.30 tot 16 uur
Morgen
Afspraak: 9 tot 12 uur & 13.30 tot 16 uur
Telefonisch: 9 tot 12 uur & 13.30 tot 16 uur