Van zaterdag 19 september tot en met zondag 17 januari ontdek je in het Jakob Smitsmuseum de nieuwe expo ‘Gemaakt om geschilderd te worden: Kunstenaarskolonies in de Kempen 1840-1920’. De tentoonstelling neemt je mee naar het Kempense landschap dat generaties kunstenaars inspireerde. Het museum is open van woensdag tot en met zondag, telkens van 13 tot 17 uur. Een standaardticket kost 5 euro. Op zaterdag 19 september om 15 uur ben je ook welkom op de feestelijke opening. Meer info vind je op www.jakobsmits.be.
Vanaf de 19de eeuw trokken kunstenaars naar de Kempen, aangetrokken door de heidevelden, bossen, vennen, eenvoudige dorpsgezichten en het bijzondere licht. Onder anderen Jakob Smits, Adrien Joseph Heymans, Joseph Coosemans en Emile Van Doren vonden er inspiratie voor hun werk. In de tentoonstelling ontdek je hoe het Kempense landschap uitgroeide tot een hoofdpersonage in de kunst.
1 tentoonstelling, 2 bijzondere locaties
Voor ‘Gemaakt om geschilderd te worden’ bundelen het Jakob Smitsmuseum en het Emile Van Dorenmuseum in Genk hun krachten.
Beide musea vertellen een ander deel van hetzelfde verhaal. In Mol ligt de focus op het leven en de spiritualiteit van Jakob Smits en zijn omgeving. In Genk staat het Kempense landschap en het schilderen in open lucht centraal. Samen vormen beide tentoonstellingen één parcours dat je anders laat kijken naar de Kempen, toen én nu.
Ook in Genk wordt de tentoonstelling feestelijk geopend op zondag 20 september om 14 uur in het Emile Van Dorenmuseum, Henri Decleenestraat 21. Bevestig je aanwezigheid via www.emilevandorenmuseum/opening. Het museum is open van woensdag tot en met zondag van 13.30 tot 17.30 uur. De toegang is gratis.
Kom naar feestelijke opening
Op zaterdag 19 september om 15 uur ben je welkom op de officiële opening in de Sint-Bernarduskerk naast het Jakob Smitsmuseum, Sluis 155a.
Curator Peter Konings vertelt over de expo, journalist en auteur Jan Hertoghs over de Kempen en Kristof Reulens, conservator van het Emile Van Dorenmuseum in Genk, over de schilders van de Kempen. Ook het boek ‘De schilders van de Kempen’ wordt voorgesteld. Leerlingen van de Academie Muziek en Woord zorgen voor muziek. Na de opening bieden de Vrienden van het Jakob Smitsmuseum je een drankje aan en kan je als eerste de expo gratis bezoeken.
Ben je er graag bij? Bevestig dan je aanwezigheid via e-mail aan jakobsmits@gemeentemol.be of bel naar 014 27 24 13.
Nog meer te beleven tijdens de expo
De tentoonstelling vormt ook het decor voor een uitgebreid activiteitenprogramma:
- zondag 27 september, 25 oktober, 29 november en 27 december: gratis toegang voor Stuifzand-inwoners
- zondag 18 oktober: curatorenrondleiding
- zondag 25 oktober: vertelling ‘De Fanfare de Sint-Jansvrienden’ door Karel Vingerhoets
- dinsdag 3 november: workshop en-plein-museum-schetsen voor kinderen en volwassenen
- donderdag 19 november: museumcafé met Jef Van Gool
- zondag 22 november: Smits met gids
- donderdag 3 december: lezing ‘Kempense (onder)grond’ door Roland Dreesen
Je vindt alle info op www.jakobsmits.be/activiteiten.
Praktische info expo
- Wanneer? Van zaterdag 19 september tot en met zondag 17 januari
- Waar? Jakob Smitsmuseum, Sluis 155a
- Openingsuren? Woensdag tot en met zondag, telkens van 13 tot 17 uur
- Tarieven? Een standaardticket kost 5 euro, inclusief catalogus en audiogids. Bekijk alle kortingstarieven en mogelijkheden voor gratis toegang op www.jakobsmits.be/tickets.
Bijlagen
contact
Jakob Smitsmuseum
- Adres
- Sluis 155a , 2400 Mol
- Tel.
- E-mailadres
- Website

